Täna, 11. novembril esietendub Sõltumatu Tantsu Laval Sloveenia päritolu Belgia koreograafi Mala Kline tantsulavastus „GENESIS remiks“ Maarja Tõnissoni, Age Linkmanni, Arolin Raudva ja Raho Aadla esituses.

„GENESIS remiks". Foto: Jekaterina Abramova

„GENESIS remiks". Foto: Jekaterina Abramova

Lavastuse originaalversioon „GENESIS” (2015) on loodud Mala Kline välja töötatud improvisatsiooni- ja kompositsioonimeetodil ning põimub kokku etendajate ulmadest. Eesti tantsukunstnike esituses on improvisatsioonilise liikumisest sündinud lavastuse pealkiri „GENESIS remiks“.

„Laval on neli „mina“ ja samas „kollektiiv“, kus kõik indiviidid nii eristuvad kui ka sulavad ühtseks,“ kirjeldab Maarja Tõnisson laval toimumahakkavat. Raho Aadla lisab: „Füsioloogiast ja kehast saadud algimpulsid on improvisatsiooni aluseks. Me ei tea, kuidas me end liigutame, kuid me teame, millest lähtuvalt me liigume.“

Hetkest hetkesse kulgeval teekonnal saadab etendajaid elava muusikaga Tanel V. Kulla. „Muusika on samuti improvisatsiooniline ja sõltub hetkest. Mõned elemendid on meil kokku lepitud, aga üldiselt lähtub kõik hetkeimpulssidest ja liikumisest,” lisab Tõnisson.

Mala Kline on Belgias resideeruv Sloveenia päritolu koreograaf, etendaja ja kirjutaja. Filosoofia- ja teatriharidusega kunstnik huvitub unenägudest, mida ta väljendab laval keha kujundite kaudu.

Vaata lavastuse „GENESIS remiks“ etenduste aegu Sõltumatu Tantsu Lava kodulehelt.