Elektriteatri friigifilmide öö tuleb taas! Žanrifilmide austajatele juba tuttav üritusteseeria toob täna, 31. oktoobri õhtul ekraanile kolm vägevat teost ning seekord kolitakse seanssidega erakordsesse Aparaaditehasesse, et öö veel meeldejäävam saaks.

Stseen filmist „Halloween”

Stseen filmist „Halloween”

Kell seitse algava maratoni avab põhjanaabrite üllatusi täis jabur-märul „Suur mäng”, mille tegevus saab alguse sellest, kui terroristid tulistavad alla USA presidendi lennuki ning president (kes muu kui Samuel L. Jackson) peab ise metsikus looduses hakkama saama. Läheduses on vaid üks inimene, kes teda päästa suudab – 13-aastane poiss Oskari. Kuna terroristid on neil kannul, peavad Oskari ja president jõud ühendama, et jälitajate eest põgeneda.

Teise filmina tuleb näitamisele käesoleva aasta Ungari kassahitt „Rebashaldjas Liza”. Liza on armastuse järgi janunev hooldusõde, kelle elus hakkab olulist rolli mängima plakatilt alla roninud ammusurnud Jaapani popstaar. Lõbusad ühised hetked asenduvad peagi letaalse armukadedusega, sest Liza tahaks ka oma pärisellu armsamat. Kõikvõimalikud kandidaadid leiavad hirmsa otsa ning Liza hakkab kahtlustama, et kuri deemon on ta rebashaldjaks nõidunud. Linateose puhul on tegemist värviküllase kompotiga õõvahuumorist, suurest armastusest, Jaapani pärimusest, popkultuurist ja Soome kõige veidramast muusikast.

Seekordse filmiöö peakülaliseks on 1978. aastal John Carpenteri käe all valminud madalaeelarveline indie-õudukas „Halloween”. Film osutus kassahitiks ja mõjutas oluliselt õudusžanri, pannes aluse slasher’ite populaarsusele 1980ndatel. Filmi peategelane Michael Myers pussitas 6-aastaselt surnuks oma õe ja nüüd, 15 aastat hiljem põgeneb ta vaimuhaiglast, et naasta kodulinna ja panna toime veel rida mõrvu. Ohvreid ja tapjat ennast sööstab päästma psühhiaater Dr. Loomis. Naispeaosas astub üles toonane debütant Jamie Lee Curtis.

Täpsemat infot seansside ning piletihindade kohta leiab Elektriteatri kodulehelt.