Eesti Maastikuarhitektide Liidu ja Üleminekulinnade liikumise Elav Tartu koostöös toimub 18.-20. aprillil Tartus rahvusvaheline ja interdistsiplinaarne konverents „Toidu-urbanism” toiduvõrgustike ja -maastikega seotud teemadel.

Linnaaed Chicagos. Foto: Wikimedia Commons (CC BY 2.0)

Linnaaed Chicagos. Foto: Wikimedia Commons (CC BY 2.0)

Vajadus meie elukeskkonda tervendada paneb Eesti linnaruumist hoolijaid mõtlema säästlikuma planeerimise peale, mille keskseks teemaks on linnaloodus. Toidu tootmine linnakeskkonnas on sellega seotud nii ökoloogilise, sotsiaalse kui majandusliku mitmekesisuse aspekti koha pealt. Maaviljelus on tõstmas pead nii Tartus, Tallinnas kui mujal.

Toidumaastike üle arutlemine tõstab meie kultuurimaastike ja sotsiaalse sidususe osatähtsust, kaasab rääkima ning tegutsema rohujuuretasandil majandavaid ühinguid, spetsialiste, linnaametnikke ja kodanikke, kellega on koostöö parima tulemuse saavutamiseks hädavajalik.

Konverentsi põhiline eesmärk on tõsta teadlikkust kohalike toiduvõrgustike olulisusest, linnapõllumajandusest ja -aiandusest ning jätkusuutlikust linnaplaneerimisest. Peamised teemad on linna toiduvõrgustike teadlik planeerimine, poliitikakujunduse mõjutamine ja olemasolevate toidumaastike mitmekesisuse väärtustamine. Konverentsil esinevad kümnest välisriigist pärit teadlased, ametnikud, organisatsioonide eestvedajad, ministeeriumite esindajad, aktivistid, maastikuarhitektid ja planeerijad.

Konverentsi programm leiab aset 18. ja 19. aprillil Athena keskuses, kus kavas paneeldiskussioonid, loengud ning kohalike tootjate toodete degusteerimine. 20. aprillil toimub ekskursioon Tartu produktiivsetel linnamaastikel ja väliruumiaktsioon Tartu taskupargis, kuhu istutatakse üheskoos viljapuid. Õhtul võtab konverentsi kokku pidulik üritus. Pärast konverentsi koostatakse kogutud informatsioonist teemakohane avalik brošüür ja lühidokumentaalfilm.

Lisainfot leiad siit.