Saaremaal Orissaares pesitsev Piidivabriku seltskond kütab tänavuse jaanipäeva paiku, täpsemalt 21.–24. juunil õhu eriti kuumaks, tuues siiakanti keskmisest rohkem elektroonilise muusika maailmanimesid kui ühel harilikul nädalavahetusel Tallinnas. Lisaks rikkalikule välismaa heliassortiile on esindatud ka palju häid kohalikke poisse.

Will Saul. Foto: press

Will Saul. Foto: press

Üles astub Alex Niggemann Saksamaalt. Laia elektroonilise muusikaspektriga DJ, produtsent ja AEON plaadifirma boss on underground-muusika suurtegija, kelle lugusid mängivad nii Laurent Garnier, Kevin Saunderson, Derrick May ja paljud teised. Kui sa teda Eestist rohkem ei leia, siis ilmselt kuuled teda sellistes klubides nagu Fabric Londonis, Space Ibizal või Berghain Berliinis.

Iisraelist saabuvad saarele eksootilise elektroonika meistrid Chaim & Jenia Tarsol, kes pole turul küll uued tegijad, kuid on hetkel vägagi tulised jututeemad. Nende sulest voolab palju värsket ja mahlast loomingut, mis kõditab nii Iisraeli muusikakultuuri kui ka paljusid maailma tantsupõrandaid.

Ühendkuningriike esindab pea 20 aastat muusikaplaneedil tiirutanud Will Saul. Suuresti tänu tema käekäigule on meile igapäevast kõrvamõnu pakkumas Bicep, Dusky, Midland ja paljud teised. Tema on plaadifirmade AUS Music ja Simple Records eestvedaja ning lisaks sellele ka suurepärane muusik, kelle hitte mängivad sellised nimed nagu Joy Orbison, Carl Craig, Pearson jpt. Will Saul mängib muusikat, mida kuuleks muidu alles järgmisel aastal.

Lätit esindavad Taran & Lomov, kes on baltikumi house’i ristiisad, Amber Muse plaadifirma loojad ning muusikaväljaande testpress.news edasiviiv jõud. Amber Muse’i nimeline raadiosaade on ka Raadio 2 õhtuse vööndi iganädalane osa. Värske ja tantsuline looming on nende igapäevane tuli, mida on mänginud nii Tiga, The Black Madonna kui ka Jamie Jones.

Teiste seas astuvad üles ka meie enda meistrid Rain Tunger, Ivo Naries, Paap, MHKL, Firejosé, Hurmet Ilus, Alo-Indrek Võsu, Joy Verano (PER), Pruus, Silvestech, Sten Roosvald, Taavet Bristol, Taivo Peterson, Trip Advisor, Veikko Kasak ja Vølur.

Lõkkematerjali jagub!

Üritus Facebookis.