Tumemuusika peosari Beats From the Vault naaseb sel nädalavahetusel, 6. augustil HALLi, kaasas noise’i-, pungi- ja reiviringkondades tegutsev Taanist pärit muusik Iron Sight, kes astub üles live-etteastega.

Iron Sight. Foto: press

Isak Hanseni sooloprojekt Iron Sight kõigub ulme ja piibellikku, viimsepäeva sündmusi lahkava maailma vahealas. Tema kõlapilti iseloomustavad seeläbi ka sünge atmosfäär, industriaalsed värvingud, droonritsikaid meenutavad sündid ja moonutatud vokaal, mis tehtud justkui okastraadist. Oma viimase kahe aasta jooksul ilmunud albumitriloogiale, mis kannab eesliidet „Chapter”, on Iron Sight sisse karjunud oma hingeelu ja mälestused ning plaate kuulates võibki tunduda, nagu läbiks artist puhastustuld. Iron Sight on ühes intervjuus öelnud, et ei ole palju neid, kes tahaks kuulata kedagi 45 minutit mikrofoni karjumas. Kui tundub, et just seda te tahategi, on Iron Sighti live just teile – 45 minuti asemel saate teda karjumas kuulda aga suisa tunnikese. 

Lisaks Iron Sightile saabub Beats From The Vaultile külla soome artist K-109, kes on Helsingi tumemuusika pidude SYNΛPSI looja ning kohal on ka kaheksapealine Beats From the Vaulti DJde esindus.

Beats From the Vaultile omaselt on avatud kolm erinevat saali – Kabel, Krematoorium ja Külmkamber, kus kõlab muusikat nii kiiremaks rusika vibutamiseks kui ka aeglasemaks astumiseks. Külmkamber on seekord pühendatud Nick Cave’i loomingule.

Üritus Facebookis