Villem Jahule ja Juhan Vihterpalile tundus ühel hetkel, et Tallinna eksperimentaalmuusikamaastik vajab pisut segikündmist. Tuleb luua oma pidu. „Synthetic Mole c u r v e s t o Prism Mole” on uue sarja debüütüritus.

Muti muundumine. Visuaal: Juhan Vihterpal ja Villem Jahu

Muti muundumine. Visuaal: Juhan Vihterpal ja Villem Jahu

Muldamisader ehk „mutt” õnnestus maasse lüüa otse pealinna südamesse, Kunstihoone keldrisse, graafikastuudiosse nimega Grafodroom. Pimedas mutiurus jaotab prisma vähese valguse eri värvi erksateks spektrikiirte kimpudeks – esindatud on kogu spektri ulatuses eksperimentaalset ja impovisatsioonilist live-muusikat – akustilist, elektroonilist, art rock’i, müra, luulet ja ka veidi performance’i-kunsti.

Mutt ei maga talveund, ega lase ennast segada päikesevalguse olemasolust või selle puudumisest – pidu algab varaõhtul ja lõppeb varahommikul. See on elusa muusika pidu, mis annab võimaluse võtta osa kontsertide maratonist, mille järel ja vahel end DJ-de vinüülide saatel oimetuks tantsida.

Laupäeval, 17. detsembril algusega kell 20 esinevad Grafodroomis (Vabaduse väljak 8, Tallinn) muusikud ja kunstnikud Killer Pain, Taavi Tulev + Kristjan Raidna, Priidik Hallas + Katrin Rätte + Andreas Lillepuu, Riho Kall + Martiini, Unfade, Viru Realist, Juhan Vihterpal + Jonas Van den Bossche + Villem Jahu. Performance’i teevad Cartier + Kersti Vallikivi ning õhtu DJ’d on Künnap, Midivald ja Metsast.

Vaata lisa Facebookist.