7.–27. oktoobrini toimuv filmifestival Kino maale toob tänavugi kino lastele, noortele ning täiskasvanutele lähemale, peaaegu kodu uksepakule.

Kino maale raames linastuv animafilm „Teofrastus”. Kaader filmist

Kino maale raames linastuv animafilm „Teofrastus”. Kaader filmist

Kolmandat aastat ja ainukesena eesti festivalidest kõigis 15. maakonnas toimuv Kino maale pakub vaatajatele kolme värviküllast filminädalat, keskendudes esmakordselt lühimängufilmile, kuid näidatakse ka animatsioone ja dokumentaalfilme. Esmakordselt on fookuses taani filmikunst ja eesti animaatorite uudislooming. Samuti esitletakse festivalil esmakordselt filmiteemalist filateelia näitust.

„Oleme rõõmsad, et tänavu saame vaatajatele pakkuda kauaoodatud uut filmižanri meie festivalil, milleks on lühimängufilm. Tänavu on filmivalik žanriliselt mitmekesisem kui kunagi varem, põnevat vaatamist on igale sihtgrupile,” ütles festivalijuht Indrek Jurtšenko.

Festivali alustavad lastele ja noortele ning 1. jalaväebrigaadi ajateenijatele mõeldud kaks eraldi töötuba. Filme näidatakse lasteaedades, koolides, raamatukogudes, noortekeskustes, kultuuri- ja rahvamajades, muuseumides, samuti ka Elroni rongides ja GoBusi bussides. Filmiteemaline filateelia näitus „Filmikaadrid margialbumis” toimub Tapal 21.10.–17.11. Kokkuvõtteid festivalist tehakse 26. oktoobril 2019 Tapa Kultuurikojas.

„Festivali kavas on 10 erinevat programmi, kokku üle 60 filmi. Tänavu on peafookuses taani filmikunst, kuna teeme tänukummarduse Taani ja Eesti suhetele. Taani lipu sünnist möödub tänavu 800 aastat ning legendide kohaselt on Taani lipp pärit just Eestist. Taani filmikunsti näitame läbi 6 erineva ja mitmekesise programmi, samuti on meil rahvale pakkuda 4 programmi eesti animaatorite töödest,” sõnas Jurtšenko.

Animatsioonitöötoad toimuvad esmaspäevast kolmapäevani, 7.–9. oktoobril kl 12–16 Tapa Gümnaasiumis (Pargi 12, Tapa) ning töötubades õpitakse joonisfilmi, nukufilmi/lamenuku ja eksperimentaaltehnikaid. Töötubadesse registreerumine on avatud tänaseni. Töötube viib läbi MTÜ Nukufilmi Lastestuudio ja nendes osalemine on tasuta. Töötubadest saavad osa võtta kõik lapsed ja noored vanuses 5–19 eluaastat, oodatud on ka filmihuviliste vanemad ja juhendajad.

Lisainfot leiad Kino maale kodulehelt ja Facebookist.