Homme, 28. aprillil kell 17.00 avab Lilli-Krõõt Repnau Draakoni galeriis oma isikunäituse „Kahevahel”. Repnau on graafik, kelle näituse peateema on kiirelt muutuv Tallinna maastik.

Lilli-Krõõt Repnau: „Minu jaoks on linn lõputu kogemus. Isiklikud mälestused ümbritsevad nähtavat keskkonda ning mõjutavad käesoleva hetke tunnetust. Mu kodulinn on Tallinn ja viimaste aastakümnete jooksul on linnakeskkond drastiliselt muutunud. Mitmed minu jaoks olulised hooned on haihtunud. Mõned kohad on saanud liiga täis. Tavaliselt öeldakse, et majad elavad kauem kui inimesed, kuid mitmed hooned eksisteerivad ainult mälestustes. Mõnikord taaskülastan neid paiku mõtetes ja tunnetan vaikimisi neid olematuid ruume. Jalutades erinevates linnades on tihtilugu võimalik näha märke eelnevast. Tundub, justkui aeg on seiskunud. Kummaline nihe mineviku ja oleviku, aja ja ruumi vahel. Mulle meeldib märgata neid kihistusi ja mõelda, mis lugusid nad endas kannavad. Mõnede kujundite juurde pöördun üha uuesti tagasi. Läbi erinevate piltide jõuan ikka ja jälle oma isiklike lugude juurde. Mulle meeldib jäädvustada hetki ja uurida neid läbi graafika, animatsiooni ja joonistuste. Läbi pildile pühendumise protsessi mõtestan lahti nende olemust.”

Linnaruumi mõtestamisega tegeles kunstnik ka oma 2011. aasta Draakoni galerii näitusel „Utoopiline T-linn”. Kui tookordse näituse tööde visuaal sündis dialoogist eesti kunstiklassikaga, siis sel korral näib Repnau keskenduvat enam isiklike (mälu)piltide mõtestamisele.

Lilli-Krõõt Repnau on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia graafikaosakonna aastal 2005, aastast 2010 jätkab ta samas magistriõpinguid ja aastast 2012 magistriõpinguid EKA animatsiooniosakonnas.

Näitus jääb avatuks 16. maini 2015.