Müürileht kuulutab välja selleaastase noorte filmikriitikute konkursi. Ootame lühiarvustusi naisrežissööride filmidele, olgu siis tegemist psühholoogilise trilleri, romantilise komöödia, animatsiooni, dokumentaali või muuga.

Kaader Julia Ducournau’ filmist „Toorelt”

Keskealised ja eakad kriitikud, ehkki konkursi nimetuses on sõna „noored”, pole põhjust muretsemiseks. Peame määratluse all silmas seda, et sinu sulest pole filmikriitikat varem avaldatud. Parimad autorid seovad tekstis selge argumentatsiooni ja asjatundlikud hinnangud loomingulise lähenemise ja kaasakiskuva tundelisusega. 

Arvustuse pikkus ei tohiks ületada 3500 tähemärki (tühikutega). Tööd tuleb saata e-posti aadressile filmikriitik@muurileht.ee hiljemalt 8. maiks. 

Parima kriitikateksti autorile annab Eesti Filmi Instituut 500-eurose rahalise stipendiumi. Teise koha pälvinule kingivad Kino Sõprus ja Elektriteater aastase tasuta sissepääsu kõikidele tavaseanssidele. Kolmandale kohale jäänud arvustuse autor saab kolm priipääset Sõprusesse või Elektriteatrisse. Valiku teeb auväärne žürii, mille koosseisu kuuluvad Rasmus Kuningas, kes eelmise aasta suleproovi kinni pani, Kaspar Viilup, ERRi kultuuritoimetaja ja auhinnatud filmiajakirjanik, ning Elise Jagomägi, kunstiteadlane, kes samalt konkursilt oma filmimõtestamisteekonnale kunagi tuult tiibadesse sai. Žürii tööd juhib Müürilehe kultuuritoimetaja Sanna Kartau.

Valiku parimatest tekstidest avaldame juunikuises lehes.

Lõpetuseks tasub mõelda korra režissöör Chantal Akermani sõnadele, kelle film „Jeanne Dielman, 23 quai du Commerce, 1080 Brüssel” valiti hiljuti ajakirja Sight and Sound kõigi aegade parimate filmide küsitluses esikohale: „Kui inimesed naudivad filmi, siis nad ütlevad: „Ma ei märganudki aja möödumist…” Mina aga leian, et kui aeg lendab ja sa ei märka selle möödumist, siis sinu elust röövitakse poolteist või kaks tundi. Sest elus ongi ainult aeg… Minu filmide puhul oled teadlik igast sekundist, mis su keha läbib.”

Nobedat sulge!