Pühapäeval, 18. juunil toimub Paldiskis Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumis muusika- ja kunstiüritus „Soil Mole . . . Prism Sculptor”, mis on järg detsembris Grafodroomis toimunud eksperimentaalmuusika ööle „Prism Mole c u r v e s t o Synthetic Mole”.

Eksperimentaalmuusika öö Grafodroomis. Foto: Piret Karro

Eksperimentaalmuusika öö Grafodroomis. Foto: Piret Karro

Mullamuttide tegemised on ettearvamatud, pärast „Prism Mole c u r v e s t o Synthetic Mole” üritust pole kumbagi mutti nähtud. Selgus, et kogu selle aja vältel oli üks või teine mutt rajanud endale maa-alust tunnelit Tallinnas asuvast Grafodroomist Paldiskis asuvasse Amandus Adamsoni Ateljeemuusemisse. Just seal näitab mutt oma ootamatut palet ja tuleb päeval maa alt välja. Või kas ikkagi tuleb? Tegelikkuses on kohalikud märganud aeg-ajalt ainult hetkelisi maa seest kiirguvaid hologrammilisi skulptuure.

Läbi kinniste silmade kiirgab mutt tugeva valgusvihu, mis oskuslikult mullaterasid läbides moodustab kolmemõõtmelisi ja eriilmelisis hologramme, illusioone erinevatest esinejatest.

Live hologramme tekitavad Holger Loodus, Taavi Suisalu, Ekke Västrik, Juhan Vihterpal, Woldemare ja Villem Jahu. DJ hologramm ilmub Jako Krullist ning hologramm-performance’i teeb Kaspar Aus.

Erinevalt mullamuttidest, saab ürtusele tulla maad mööda. Buss korjab esimesed 21 huvitatut Eesti Rahvusraamatugogu juurest pühapäeval kell 14 peale ja viib Tallinnasse tagasi kell 22. Registreerimiseks kirjuta aadressile prismmole@gmail.com.

Loe lisa ürituse Facebooki lehelt.