Tuleva aasta 3.–7. veebruaril toimub Rakvere Gümnaasiumis koolinoorte poolt korraldatav XIV. Rakvere Gümnaasiumi Filmifestival.

Foto: RG filmifestival

Foto: RG filmifestival

Rakvere Gümnaasiumi Filmifestivali näol on korraldajate sõnul tegemist suurima noortelt noortele korraldatava filmifestivaliga, mille mastaapsus ning tehniline võimekus on läbi aastate märkimisväärselt kasvanud. Kui eelmisel aastal osales festivalil 24 autorit üle Eesti, siis seekord on eesmärk saada osalema veelgi rohkem noori filmitegijaid.

Peakorraldaja Karl Andreas Sprenki arvates on RG Filmifestival suurepärane koht oma filmiloomingu esitamiseks: „Üritust külastab tavapäraselt kolmesajapealine publik, keda seob ühine huvi filminduse vastu ning teiseks – filme hindab professionaalidest koosnev žürii, mistõttu on festival heaks kohaks, võrdlemaks oma loomingut teiste eakaaslaste looduga,” sõnas Sprenk.

Rakvere Gümnaasiumi Filmifestivalil jagatakse lühifilmid kahte vanusekategooriasse: kuni 19-aastased ning tudengid. Oma filmi saab korraldajatele saata 31. detsembrini, pärast seda alustab tööd eelžürii, kes valib välja 14 filmi, mis pääsevad finaalprogrammi.

Täpsemad juhised filmi registreerimiseks ühes lisainfoga leiab festivali kodulehelt.