Müürileht

Müürileht on Eesti nüüdiskultuuri ja kaasaegseid mõttevoole kajastav väljaanne, mis ilmub igakuiselt tiraažiga 4500 eksemplari.

  Kirjandus

  Tõnis Vilu. Foto: Annika Markson

  Aega, andke aega

  Tõnis Vilu, kes pärjati selleaastasel emakeelepäeval Eesti Kirjandusmuuseumis Gustav Suitsu luulepreemiaga, pidas auhinna üleandmisel kõne vaimse tervise turgutamise tingimustest.

  Foto: Dmitry Belov (CC0 Public Domain)

  Teadaoleva ümberpööramine

  Piret Bristoli essee „Teadaoleva ümberpööramine” valmis pop-up-muuseumi näituseks, mis on Okupatsioonide Muuseumis avatud kuni 23. aprillini. Näitus kõneleb protestijatest, revolutsionääridest ning inimestest, kes on vihased.

  Mudlum_Linnu silmad_thumb

  „Inimene või asi”

  Mudlumi värskeimas romaanis toovad uned, mis tavaliselt on segased ja keeruliselt tõlgendatavad, teosesse selgust. Nad pakuvad olme orjuses olevatele tegelastele põgenemisteed, alternatiivset elu, kus ühest võib unes saada tema enda kass, kellestki teisest saab ärgates lind…

  Riia kaart_1935

  Lühike jalutuskäik Riias*

  Paavo Matsin ei kirjelda meile mitte lihtsalt jalutuskäiku Riias, vaid juttu tuleb ka alkeemilistest märkidest, okultsetest kihtidest. Autor juhatab meid läbi Riia erinevate kihistuste olulisi aadresse ja arhitektuuriväärtusi pidi, aga annab ka ajalikumaid-olmelisemaid suuniseid ohutuks seiklemiseks, visandab mõttelise getopiiri ja nimetab Alkeemilise Tähega aadresse mitte vaid Riias.

  Taavet Jansen ja Chungin. Foto: Peeter Rästa

  BinaarPoeesia: neli nägemust raadiokuuldemängust ja muud luulud

  BinaarPoeesia on luuleõhtu, kus loetakse inimese ja arvuti koostöös sündinud luulet. Binaarpoeedid Riina Maidre, Päär Pärenson, Taavet Jansen ja Indrek Spungin ronivad täna, 23. veebruari õhtul taas MIMstuudio eelpööningule, et sünteesida äranämmutatud sõnakooslustest uusi maailmu ja neist maailmadest omakorda suuremat kosmost.

  Triin Tasuja_thumb

  Täna loetakse Koplis Marie Tinderi luulet

  Siim Sinamäe ja Triin Tasuja loevad täna kell 20 Põhja-Tallinnas aadressil Kopli 73 tundmatu poetessi Marie Tinderi avaldatud ja avaldamata luuletusi, lisaks enda omi. Mikrofon, süda, baar, diskussioon ja uksed on avatud kella 19st. Sissepääs tagumisest uksest.