Juba kolmandat korda toimuvad Tallinnas Kasahstani filmipäevad. Kasahstani konsulaadi toetusel jõuavad 11.–14. septembril kino Artise ekraanile kuus mängufilmi, üks animafilm ja valik tudengifilme.

Kaader filmist „Ootamatu armastus”

Kaader filmist „Ootamatu armastus”

Filmipäevade avamine toimub täna kell 17.30, mil ekraanile jõuab tunnustatud režissööri Ermek Tursunovi mängufilm „Vanamees”, mis on omamoodi mugandus Ernest Hemingway novellist „Vanamees ja meri”, kuid mere asemel on seekord stepp.

Filmipäevad jätkuvad homme, 12. septembril kell 17.30 ja 19.15 riigi presidendi elulooraamatute põhjal vändatud filmiepopöa „Liidri tee” osadega „Tulejõgi” ja „Raudmägi”, mis annavad hea ülevaate Kasahstani arengust möödunud sajandil. Osaliselt Haapsalus üles võetud filmis „Raudmägi” teeb kaasa kasahhi ilmselt tuntuim näitlejanna Natalja Arõnbasarova, kes saabub ka ise Tallinnasse ja juhatab filmiseansi sisse.

Laupäeval, 13. septembril kell 13.30 on võimalik vaadata esimest Kasahstanis valminud animafilmi, milleks on rahvajutul põhinev „Er Tostik ja draakon”. Samal õhtul kell 17.30 on ekraanil muhe romantiline komöödia „Ootamatu armastus”, mille keskmes on kolm vanameest, kes on lubanud oma sõbrale iga hinna eest naise otsida. Filmis teeb kaasa ka prantsuse filmitäht Gérard Depardieu ning naispeaosas astub üles taas Natalja Arõnbasarova, kes kohtub enne seanssi publikuga. Samuti on linastusel kohal filmi produtsent ja kaasstsenarist Sergei Azimov.

Filmipäevad lõpetab pühapäeval, 14. septembril kell 17.30 režissöör Darežan Omirbajevi draama „Tudeng”, mis on kaasaja Kasahstani toodud mugandus Fjodor Dostojevski romaanist „Kuritöö ja karistus”. Programmi viimaseks filmiks on samal õhtul kell 19.15 linastuv seiklusfilm „Mõn Bala: steppide sõdalased”. Kasahstani kinodes publikurekordi löönud ajaloolise filmi tegevus toimub 18. sajandi esimesel poolel, mil džungaaridega peetud verises sõjas kaitsevad oma kodumaad täiskasvanute kõrval ka noored võitlejad, keda juhib kartmatu Sartai. Tema legendaarne üksus Mõn Bala peab vastastega ebavõrdset võitlust ning toob sõja käiku otsustava pöörde.

Filmipäevade programmist on eestikeelsete subtiitritega filmid „Vanamees” ja „Ootamatu armastus”, samuti on tõlge eesti keelde lasteanimatsioonil „Er Tostik ja draakon”. Ülejäänud filmid linastuvad vene või kasahhi keeles, ingliskeelsete subtiitritega.

Kõik seansid on publikule tasuta. Pileteid saab välja võtta kino Artis kassast linastuse päeval.

Artise programmi vaata siit.