Teisipäeval, 4. septembril alustab Von Krahli Teatris loengusari „Elu pärast Googlet”, mis on esimene osa teatri 25. hooajale pühendatud suurprojektist Jaik. Loengutest ja raadiosaadetest, kunstinäitusest ja töötoast, lavastusest ja VR- ja teleseriaalist koosnev kunsti- ja haridusprojekti JAIK teemaks on Eesti ja maailm 25 aasta pärast.

Von Krahli Teater tähistab tänavu oma 25. eluaastat. Teatri senine kogemus olnuga tingib kirgliku soovi fantaseerida selle üle, mida võib kaasa tuua järgmine veerandsajand. Me elame segasel ajal. Ühest küljest pole olnud sõdadevaesemat perioodi inimkonna ajaloos, teisalt näeme aina süvenevamat leppimatust erinevate inimgruppide vahel. Mis saab meie privaatsusest? Mis saab demokraatiast, rahast, rahvusriigist? Mis saab Homo sapiens’ist? Setudest? Kas masinad „võtavad üle“? Kas biotehnoloogia toob kaasa surematuse? Kas me saame õnnelikuks?

25. hooaja programmis JAIK põimuvad fiktsioon ja dokumentaalsus, ulme ja tegelikkus ning mängulises vormis tegeletakse ühiskonnale oluliste küsimustega. Sügisel toimuvad Von Krahlis 12 loengut teemadel demokraatiast tehisintellektini. Need on aluseks kuni aasta lõpuni eetris olevatele raadiosaatele Vikerraadios, mis omakorda ehitavad teed 2019. aasta märtsis esietenduva suurlavastusele. JAIK käivitub ka vabaainena Eesti Kunstiakadeemias, manifesteerub kunstinäitusena ja koostöös Eesti Arhitektuurimuuseumiga interaktiivse töötoana. Projekti viimases osas produtseerib Von Krahli Teater seriaali virtuaalses reaalsuses ning lisaks teleseriaali koostöös Allfilmiga.

Vaata lähemalt JAIKi kodulehelt.