Juba kaheksandat korda algab EASi poolt ellu kutsutud 50 000-eurose auhinnafondiga ettevõtluskonkurss Ajujaht. Just uutele alustavatele ettevõtetele mõeldud programmist on aastatega võrsunud nii mõnigi uuenduslik äriidee, näiteks Click & Grow nutikad lillepotid või mobiiliga kasutatav turvaline jalgrattaparkla Bikeep.

2007. aastal alustanud ettevõtluskonkursile on tegevusaastatega kokku laekunud üle kolme tuhande äriidee. Nende hulgas rahvusvahelist opulaarsust võitnud elektrooniline taimekasvatuspott Click & Grow ja uuenduslik kolmerattaline tõukeratas Raybike. 2014. aastal võitis jujahi konkursi puidu mõõtmise rakendus Timber Diameter ning publiku lemmikuks osutus siis takso tellimise äpp Taxify.

Ajujahi programmi oodatakse igasuguseid äriideid – nii alles täiesti algfaasis olevaid mõtteid kui ka eelmisele hooajale sarnaselt ideid, mis on juba saanud näiteks EASi starditoetust. Ainsaks piiranguks osalejatele on, et idee esitaja poleks saanud müügitulu rohkem kui kuus kuud enne konkursi lõpptähtaega. Ideid saab esitada 19. novembrini. Välja valitud 40 meeskonda pääsevad novembris algavasse Ajujahi arenguprogrammi, mille lõpuks jätkavad kõige suurema potentsiaaliga ideed juba telekaamerate silme all.

Ajujahi võitja kuulutatakse välja 2015. aasta kevadel ETV stuudios.

Ideede esitamine ja lisainfo aadressil www.ajujaht.ee.

Äriidee saad esitada siin.