Müürileht

Müürileht on Eesti nüüdiskultuuri ja kaasaegseid mõttevoole kajastav väljaanne, mis ilmub igakuiselt tiraažiga 4500 eksemplari.

  Film

  Kaader filmist
„Viimase tilgani" (2016)

  Soovitused Maailmafilmi kavast

  Tartus Eesti Rahva Muuseumis toimub 20.–25. märtsini rahvusvaheline antropoloogiliste dokumentaalfilmide festival Maailmafilm. Tanel Saimre jagab soovitusi, milliseid neist kindlasti näha võiks.

  Veronika ja Fred. Kaader filmist

  Arvustus: Sandra Jõgeva „Armastus…”

  Triin Tasuja kirjutab Sandra Jõgeva dokumentaalfilmist „Armastus…”, mida vaadates on tarvis unustada oma mugavate ideaalide ja raamatutarkustega konstrueeritud kodanlik reaalsus ning võtta ekraanil jooksvat vahetult sellisena, nagu see on.

  Aleksandr Heifets. Foto: Sandra Lepik

  Kiirkohting: Aleksandr Heifets

  Esmaspäeval, 13. märtsil linastuvad Tartu Elektriteatris kaks lühidokfilmi „Järjekord” ja „Jaanipäev”, mille režissöörideks Aleksandr Heifets ja Jaak Kilmi, kes ka ise seansile kohale tulevad. Nagu viitavad filmide nimedki, räägib esimene neist järjekorras seismisest ning teine jaanipäeval Saaremaale ruttajatest, keda ootab omakorda seismine praamisabas.

  Marta Pulk. Foto: Mattias Veermets

  Kiirkohting: Marta Pulk

  Kolmapäeval, 15. märtsi õhtul kell 23 näidatakse ETVs „Eesti lugude” sarjas Marta Pulga dokumentaalfilmi „Zoopark” Tallinna loomaaiast, kohast, kus lõvi ja jänes elavad rõõmsalt kõrvuti ning inimesed nende eest väsimatult hoolitsevad. Juba praegu võib filmi näha ETV kodulehelt.

  Kaader filmist „Mägede kuninganna"

  Naiste õiguste kuu: kirgiisi väejuht Artises ja eesti naisliikumise suurkuju Okupatsioonide muuseumis

  Prantsuse Instituut toetab naiste õiguseid ning korraldab 4. märtsist kuni 30. aprillini Tallinnas rea sündmusi, mille fookuses on naiste õigused ja sooline võrdõiguslikkus. Sealhulgas toimub kinos ARTIS 4.–7. märtsini tasuta filmiprogramm vägevatest naistest ning Okupatsioonide muuseumis avatakse 8. märtsil naiste õiguste kuule pühendatud kolmiknäitus.

  Rea Lest. Foto: Priit Mürk

  Värskes Müürilehes: Intervjuu Rea Lestaga

  Müürilehe veebruarinumbri kaanestaar ning persooniloo peategelane on näitlejanna Rea Lest – Rainer Sarneti filmi „November” üks keskseid osatäitjaid, kes astub üles lootusetult armunud talutüdruku Liina rollis.