Müürileht

Müürileht on Eesti nüüdiskultuuri ja kaasaegseid mõttevoole kajastav väljaanne, mis ilmub igakuiselt tiraažiga 4500 eksemplari.

  Film

  Kaader Flying Lotuse filmist „Kuso”

  Müürilehe filmisoovitused: HÕFF 2017

  Sel nädalavahetusel, 28.–30. aprillil voolavad ekstreemfilmide armastajad üle Eesti kokku Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festivalile. Müürileht tegi mõnusalt õõvastava programmi hulgast oma valiku.

  Konkursi patroon on sel aastal näitleja, koomik ja rahvusvaheliselt tuntud spioon Bill Murray. Kaader filmist „The Life Aquatic with Steve Zissou"

  Filmikriitikute suleproov

  Kino Sõprus ja Müürileht kuulutavad välja noorte filmikriitikute konkursi. Ideaalne kandidaat on see, kes segab loomingulisust intelligentsi ja tundeelamustega ning liidab oma arvustusse ka isikupära ja sõltumatut intuitsiooni. Kuueliikmeline žürii võtab mõistagi otsustamisel arvesse arvustaja oskuslikku taustauuringut, argumentatsiooni ning sõnaosavust.

  Saami räppar SlinCraze lapsena. Kaader filmi „Arktika superstaar” treilerist

  Maailmafilm kui teistsugususe maaletooja

  Visuaalantropoloog Tanel Saimre annab ülevaate äsjalõppenud Maailmafilmi festivalist, mille filmid eksootilistest kohtadest, inimestest, olukordadest on korraga nii harivad kui ka emotsionaalselt laetud.

  Kaader filmist
„Viimase tilgani" (2016)

  Soovitused Maailmafilmi kavast

  Tartus Eesti Rahva Muuseumis toimub 20.–25. märtsini rahvusvaheline antropoloogiliste dokumentaalfilmide festival Maailmafilm. Tanel Saimre jagab soovitusi, milliseid neist kindlasti näha võiks.

  Veronika ja Fred. Kaader filmist

  Arvustus: Sandra Jõgeva „Armastus…”

  Triin Tasuja kirjutab Sandra Jõgeva dokumentaalfilmist „Armastus…”, mida vaadates on tarvis unustada oma mugavate ideaalide ja raamatutarkustega konstrueeritud kodanlik reaalsus ning võtta ekraanil jooksvat vahetult sellisena, nagu see on.

  Aleksandr Heifets. Foto: Sandra Lepik

  Kiirkohting: Aleksandr Heifets

  Esmaspäeval, 13. märtsil linastuvad Tartu Elektriteatris kaks lühidokfilmi „Järjekord” ja „Jaanipäev”, mille režissöörideks Aleksandr Heifets ja Jaak Kilmi, kes ka ise seansile kohale tulevad. Nagu viitavad filmide nimedki, räägib esimene neist järjekorras seismisest ning teine jaanipäeval Saaremaale ruttajatest, keda ootab omakorda seismine praamisabas.

  Marta Pulk. Foto: Mattias Veermets

  Kiirkohting: Marta Pulk

  Kolmapäeval, 15. märtsi õhtul kell 23 näidatakse ETVs „Eesti lugude” sarjas Marta Pulga dokumentaalfilmi „Zoopark” Tallinna loomaaiast, kohast, kus lõvi ja jänes elavad rõõmsalt kõrvuti ning inimesed nende eest väsimatult hoolitsevad. Juba praegu võib filmi näha ETV kodulehelt.

  Kaader filmist „Mägede kuninganna"

  Naiste õiguste kuu: kirgiisi väejuht Artises ja eesti naisliikumise suurkuju Okupatsioonide muuseumis

  Prantsuse Instituut toetab naiste õiguseid ning korraldab 4. märtsist kuni 30. aprillini Tallinnas rea sündmusi, mille fookuses on naiste õigused ja sooline võrdõiguslikkus. Sealhulgas toimub kinos ARTIS 4.–7. märtsini tasuta filmiprogramm vägevatest naistest ning Okupatsioonide muuseumis avatakse 8. märtsil naiste õiguste kuule pühendatud kolmiknäitus.