Müürileht

Müürileht on Eesti nüüdiskultuuri ja kaasaegseid mõttevoole kajastav väljaanne, mis ilmub igakuiselt tiraažiga 4500 eksemplari.

Pidu

Eutanaa$ia. Foto: press

Uus üritustesari Lil Pidu tutvustab eesti underground-räppi

Sel laupäeval, 24. veebruaril alustab Balti jaama külje all asuvas peopaigas Kopli 2A uue kooli hiphopi suunitlusega peosari Lil Pidu, mis on kasvanud välja Mutant Disco Pudru Kuuli Psühhedeelsest Aidast, kus Siim Nestor viimased kaks aastat hiphopil kõlada lasi.

Maie Parrik. Foto: Palmi Rätte

Pungikuninganna Maie Parrik 79!

„Ma viies ratas vankri all, käest ära võeti kirju pall… Ma viies ratas vankri all, nii vaikne nagu lamba tall.” Kes ei mäletaks neid Maie Parriku ja Operatsioon Õ kuulsaks rokitud ridu laulust „Viies ratas”, mis hoobilt 1997. aastal telesaate „7 vaprat” tippu ronis ning 21 aastat hiljemgi intervallidena kummitamas käib.

Meisterjaan. Visuaal: Marilin Ahvenainen

Suur UV-pidu meisterjaaniga

Kas meisterjaani videot „Yomidaiganesmees” olete näinud? Kui jah, siis midagi taolist olge valmis kogema ka 16. veebruaril Genialistide Klubis, kus läheb lahti tõeline helendav UV-möll.

Alex.Do. Foto: Franz Grünewald

Vürtsil astub plaadimängijate taha Alex.Do

Elektroonilise klubimuusika üritusesari Vürts toob 10. veebruaril Tallinnasse Sinilindu Berliini techno-skeene tippnime Alex.Do, kes tegutseb peaasjalikult Rødhådi veetava plaadifirma Dystopian ridades.

Culture Shock. Foto: press

Tjuun Ini külastab Culture Shock

Trummi ja bassi kummardav peosari Tjuun In sätib end 9. veebruaril sisse Sinilinnus ning seekord on õhtu peakülaliseks UK DJ ja produtsent Culture Shock, õige nimega James Willoughby Pountney.

Beats From The Vaulti DJd eelmise suve üritusel. Foto: Evert Palmets

Tumemuusika tantsupeod

Tumemuusika sõpradel on jaanuaris ja veebruari alguses käed-jalad tegemist täis, sest dark electro’le, EBMile, sündipopile, industriaalile ning teistele sarnastele stiilidele pühendatud peosari Beats From The Vault toimub kuu aja sees lausa kahel korral.

Kujundus: Rene Köster

BÄM! Kole Koiott Special

Aasta 2018 tuli pauguga ning sama võib oodata ka gay- ja drag-friendly glämmipeo BÄM! esimeselt soorituselt sel aastal. On aeg vaadata tagasi aastasse 2000 ning teha kummardus legendaarsele linateosele „Kole koiott”, millele 13. jaanuaril Sveta Baaris toimuv üritus pühendatud ongi.